ΑΗΔΙΑ – ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΜΗΔΕΝ

Στο A’ ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά  στον τελικό και προηγήθηκε με γκολ του Μάικ Σέμα. Στα πρώτα 25 λεπτά έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο, έφτιαξε ευκαιρίες και είχε και δοκάρι. Κατάφερε να καταστρέψει ότι έχτισε και μέχρι το ημίχρονο κατάφερε να χάνει με 2 τραγικά λάθη  του Καρίμ Φεγκρούζ.

Με την έναρξη του B‘ ημιχρόνου ήταν λες και μπήκε άλλη ομάδα στο γήπεδο. Οι παίκτες πλην ορισμένων εξαιρέσεων ντρόπιασαν την φανέλα της ΑΕΛ και την ιστορία της, κοροιδεύοντας μας μέσα στα μάτια μας κι ας δώσαμε 35 ή 50 ευρώ να τους δούμε. Λίγο αργότερα, δέχθηκαν το 3-1  και λίγο αργότερα το 4-1. Κάπου εκεί ο κόσμος δεν άντεξε αυτή την ντροπή και μερίδα του κόσμου άρχισε να ρίχνει στο γήπεδο αντικείμενα και πυρσούς.

Η ΜΜΑΔ μπούκαρε στην κερκίδα και άρχισε να κτυπά όποιον βρισκόταν μπροστά τους , είδαμε παιδιά με τα μάτια μας με σκισμένα κεφάλια, τραυματισμένες κοπέλες και άτομα να συλλαμβάνονται καθώς περπατούσαν μέσα στα μάτια μας χωρίς λόγο ενώ αποχωρούσαν. Φανταζόμαστε θα ήταν πολύ δύσκολο να ενημερώσουν να αποχωρήσουμε πρώτα και προτίμησαν να φέρουν όλη την δύναμη τους στην κερκίδα να κτυπά όποιον βρίσκει.

Πραγματικά η αστυνομική βιαιότητα ξεπέρασε κάθε προηγούμενο. Έβριζαν την Λεμεσό και τις μανάδες μας μέσα στα μάτια μας, ενώ μας έβγαζαν την γλώσσα τους προκλητικά. Ο αγώνας διακόπηκε για 35 λεπτά όσο πραγματοποιούνταν τα πιο πάνω και συνεχίστηκε απο εκεί που έμεινε στο 4-1. Το μόνο που άλλαξε ήταν ένα γκολ του Βαλεντίνου Σιέλη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κάνοντας το σκορ 4-2.