Στον τελικό του κυπέλλου η ΑΕΛ μας!

Την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου πήρε η φουτσαλική μας ΑΕΛ απέναντι στην Ομόνοια μέσα στη Λεμεσό, με σκορ παιχνιδιού 2-2 και σε συνδυασμό με το 1-2 του πρώτου αγώνα πήρε το εισιτήριο για τον τελικό με το συνολικό 4-3.

Στον τελικό η ΑΕΛ μας θα συναντήσει την ΑΕΚ που πέταξε έξω στον ημιτελικό το Αποέλ.

Στα του σημερινού αγώνα η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Φαμπρίτσιο. Η Ομόνοια ισοφάρισε το δεύτερο ημίχρονο σε 1-1 με τον Τσίτσο ενω ο Μαρσίλιο έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους οδηγώντας το παιχνίδι στην παράταση.

Η πρώτη πεντάλεπτη παράταση δεν είχε κάποια αλλαγή στο σκορ αν και η ομάδα μας έχασε απίστευτες ευκαιρίες για να βρει δίχτυα και να τελειώσει το παιχνίδι.

Στην επανάληψη ο Παναγιώτης Σκαρπάρης με δική του έμπνευση, απο πλάγια και αρκετά μακριά, έστειλε την μπάλα στην γωνία του αντιπάλου τερματοφύλακα διαμόρφωντας το 2-2 σκορ πρόκρισης για την ΑΕΛ μας βάζοντας φωτιά στο “Παλαί ντε Σπορ”.