Πρόκριση μέσα στη Λάρνακα

Παίζοντας με πάθος και καλύτερα απο τον αντίπαλο της η ομάδα μας πήρε την πρόκριση στην έδρα της ΑΕΚ με 1-1 και σε συνδυασμό με το πρώτο 0-0 παίρνει την πρόκριση στον ημιτελικό.

Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε στο 17′ ο Μαέ και η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του ίδιου ποδοσφαιριστή που πέτυχε αυτογκόλ στην εστία του Βοζίνια.

Σε γενικές γραμμές η ομάδα μας το πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη, έλεγχε τον αγώνα και δίκαια προηγήθηκε από ενα ξεκάθαρο πέναλτι.  Στην επανάληψη αμυντικά υπήρξε πολύ καλή λειτουργία με μοναδικό βραχνά την αδυναμία στα τελευταία λεπτά να κρατήσουμε μπάλα και να ροκανίσουμε χρόνο.

Η ΑΕΛ μας, με αυτά και με αυτά πήρε πανάξια και δίκαια το εισιτήριο για τον ημιτελικό αφού συνολικά ήταν η ομάδα που το ήθελε περισσότερο και το έδειξε με πράξεις στο γήπεδο.

Αρχική ενδεκάδα: Βοζίνια A.Τεξέιρα, Χουράδο (69 Μαΐντεβατς), Γκαστανιάγκα (47′ Γκοντάλ), Μεντόγεβιτς, Νταβόρ, Μαέ, Ράσο, Αβραάμ, Αγκάνοβιτς (85′ Αντάμοβιτς), Κυριάκου

Κάρτες: Γκολομπάρτ, Άμπρααμ / Γκαστανιάγκα, Χουράδο, Ράσο