Ήττα με 1-2 από Σαλαμίνα με κόκκινη, χαμένο πέναλτι και γκολ οφσάιντ!

Ζώντας άλλη μια κατάφωρη αδικία, παρόλο που δεν ήταν πολύ καλή, η ομάδα μας ηττήθηκε με 1-2 από τη Νεα Σαλαμίνα στο Τσίρειο Στάδιο.  Η Σαλαμίνα πήρε το τρίποντο με γκολ από θέση οφσάιντ και ισοβαθμεί με την ομάδα μας στους 23 βαθμούς.

Αναλυτικά:

Χωρίς όρεξη η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με την Σαλαμίνα, με αποτέλεσμα να μείνει από το 11′ πίσω στο σκορ με γκολ του Κινγκσλει.

Στη συνέχεια του ημιχρόνου, είχε την κατοχή της μπάλας, ανούσια κυρίως ενώ όσες φορές δημιούργησε κάποιες προυποθέσεις ήταν από τα φτερά.  Το κέντρο έχασε τους χώρους του ενώ γίνονταν αλεπάλληλα λάθη στις μεταβιβάσεις.  Η Σαλαμίνα ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, τρόπος με τον οποίο προτίμησε να παίξει το παιχνίδι της κάτι που της βγήκε αφού δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες στην περιοχή του Βοζίνια.

Με περισσότερη όρεξη να πιέσει ψηλά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας, μένοντας τελικά με 10 ποδοσφαιριστές στο 59′ μετά από κόκκινη του Νταβόρ σε σπρώξιμο στον Ελουντού.

Ο Αντρέ Τεσέιρα ήταν αυτός που έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 67′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αβραάμ κάρφωσε την μπάλα με το κεφάλι στα δίκτυα του Κίσσα που προηγουμένως είπε όχι σε δυο καλά σουτ της ομάδας μέσα από την περιοχή.

Με 10 ποδοσφαιριστές κέρδισε χώρους η ομάδα μας, έδωσε περισσότερες δυνάμεις και κέρδισε πέναλτι με τον Χουράδο στο 75′.  Ένα λεπτό αργότερα εκτέλεσε ο ίδιος, μη μπορώντας να κερδίσει τον Κίσσα.

Η Σαλαμίνα με γκολ που θα έπρεπε να ακυρωθεί στο 87′ έκανε το 1-2 μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Σίμπσον που χρήστηκε σκόρερ ήταν εκτεθειμένος και το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί.

Mεγάλος πρωταγωνιστής ο Κίσσας για τη Σαλαμίνα που είπε όχι σε κραυγαλέες ευκαιρίες της ομάδας μας.

Αρχική ενδεκάδα:  Βοζίνια, Α. Τεϊξέιρα, Kυριάκου, Ράσο, Μεντόγιεβιτς, Αβραάμ (82′ Στυλ. Παντελή), Νταβόρ, Αγκάνοβιτς, Γκοντάλ (63′ Αντάμοβιτς), Χουράδο, Μαε (71′ Μ. Αντωνίου)

Κάρτες: Νταβόρ (2η κίτρινη – κόκκινη) Αντάμοβιτς (χάνει επόμενο αγώνα), Παντελή / Μαριάνοβιτς, Σίμπσον