Εύκολη επικράτηση επι της Αλκής … στους ”8” πλέον!

Με 1-5 καθάρισε την πρόκριση στους ”8” η ΑΕΛ μας σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα με αντίπαλο την Αλκή.

Η ΑΕΛ μας προηγήθηκε με 0-1 από νωρίς με γκολ του Γκοντάλ με το κεφάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παντελή, ενώ ο ίδιος ασσίστ μαν χρήστηκε σκόρερ τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Η Αλκή μείωσε με γκολ του Βαλέντε και το 1-2 ήταν το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πέτυχε τρίτο γκολ με τον Μαέ, που μετουσίωσε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Τεξέιρα στο 58′.  Τεξέιρα ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση φάουλ έγραψε στο 70′ το 1-4.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Μαέ που είχε στην εκπνοή του αγώνα και δοκάρι.

Αρχική ενδεκάδα: Πρόσεκ, Γκαστανιάγα, Αντάμοβιτς (65΄ Νταβόρ), Αντωνίου, Μαέ, Γερολέμου, Γκοντάλ (61΄ Μεντόγεβιτς), Ράσο, Παντελή (71΄ Δ. Αβραάμ), Γουίλερ, Νιλς Τεξέιρα

Κίτρινες: Βαλέντε/ Γουίλερ, Αντάμοβιτς