Ήττα στο Γ.Σ.Π από Ομόνοια με γκολ οφσάιντ!

Την ήττα δέχθηκε η ομάδα μας από την Ομόνοια στο Γ.Σ.Π με 1-0 στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής.  Την αδική το τελικό αποτέλεσμα αφού ιδιαίτερα το δεύτερο ημίχρονο έπαιξε μπάλα και προσπάθησε για να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Η Ομόνοια πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3′ μετά από φάουλ από δεξια, ο Γκόμεζ έκανε πισινή κεφαλιά και ο Ντάρμπισάιρ έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα.  Το γκολ δεν έπρεπε να μετρήσει αφού ο ποδοσφαιριστής βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Το γκολ όπως μπορείτε να δείτε και μόνοι σας.

Μετά την επίτευξη του γκολ η ομάδα μας προσπάθησε να ανακάμψει, επιχείρησε ένα – δυο σουτ που δεν απείλησαν ιδιαίτερα.  Η Ομόνοια είχε δοκάρι στο 30′ ενώ λίγο αργότερα έχασε κλασσική ευκαιρία με τον Βοζίνια να λέει όχι.

Το ματς πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 και την ομάδα μας να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει τις προυποθέσεις για την ισοφάριση.

Στο καλημέρα του Β’ ημιχρόνου η ομάδα μας έχασε μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, όμως η κεφαλιά του Ιβάν Κάρλος κατευθύνθηκε στο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα που είχε σύμαμχο την τύχη.

Σε γενικές γραμμές, η ομάδα μας είχε την μπάλα προσπάθησε να γίνει απειλητική και ήταν σαφώς πιο βελτιωμένη στην επανάληψη αλλά το ότι έπαιζε μπάλα ψηλότερα σε πολλές φάσεις άφηνε εκτεθειμένη την άμυνα του Βοζίνια που είπε όχι σε αρκετές προσπάθειες των αντίπαλων επιθετικών.

Αρχική ενδεκάδα: Βοζίνια, Α. Τεϊξέιρα, Κυριάκου, Ράσο, Γουήλερ, Ζντραφκόφσκι, Αγκάνοβιτς (83′ Παντελή), Μαέ, Αντωνίου, Κάρλος (70’Μαρκόσκι), Γερολέμου (62’Γκαζαριάν).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ορτέγα / Γερολέμου, Κάρλος, Γουήλερ, Βοζίνια