Ταπεινωτική ήττα στο Γ.Σ.Π

Την ήττα με 3-0 δέχθηκε η αγαπημένη μας ομάδα από το κατεστημένο του τόπου με 3-0.  Η ομάδα μας δέχθηκε εύκολα γκολ, μακριά απ’ ότι μας συνήθισε πέρσι με την σφριγηλή της άμυνα ήταν ένας εύκολος αντίπαλος σε έναν αγώνα που δεν υπήρξε σθεναρή αντίδραση επιτρέποντας στο Αποέλ να κάνει το παιχνίδι του και να σκοράρει τρεις φορές.  Πολλές αδυναμίες στην άμυνα αλλά και στην επίθεση.

Όσο αφορά την κυκλοφορία της μπάλας το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι ποδοσφαιριστές μας έκαναν υπερπροσπάθεια να κυκλοφορήσουν την μπάλα και να ανταλλάξουν ορισμένες πάσες.

Μόλις στο 5′ το Αποέλ προηγήθηκε με τον παλιό γνώρισμο Σόουζα, όπου στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα έκανε το 1-0 αφού έπαιξε ένα – δυο με τον συμπαίκτη του και δέχθηκε την ασσίστ που τον έφερε φάτσα με τον Βοζίνια.

To Αποέλ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων το πρώτο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι με την ομάδα μας να δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει την μπάλα, ενώ κατά τα μισά του ημιχρόνου άρχισε να έχει λίγο περισσότερο την κατοχή, ανούσια όμως, αδυνατώντας να δημιουργήσει οποιαδήποτε ευκαιρία.

Στο 43′ το Αποέλ διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μιχαίλοβιτς με μακρινό δυνατό σουτ.

Στην επανάληψη η ομάδα μας είχε την πρώτη φάση με ένα σουτ του Τόρες, όπου ο αντίπαλος κήπερ έπεσε και αγκάλιασε την μπάλα ενώ λίγο αργότερα ο Νιλς είχε καλή εκτέλεση στημένου, με τον Πέλετς και πάλι να μπλοκάρει την μπάλα.

Στο 74′ το Αποέλ έκανε το 3-0 με τον Παύλοβιτς μετά από τρομερό λάθος του Ντόσσα Τζούνιορ.

Απ’ εκεί και έπειτα το σκορ έμεινε στο 3-0 ξεκάθαρα εξαιτίας 2-3 μεγάλων αποκρούσεων που έκανε το Βοζίνια αλλιώς θα μιλούσαμε για μεγαλύτερη ήττα.

ΑΕΛ: Βοζίνια, Ν. Τεϊξέιρα (71′ Μηνάς Αντωνίου), Ντόσα, Γκοντάλ (60′ Ρούμπεν Χουράδο), Γουίλερ, Α. Τεϊξέιρα, Γκαστανιάγκα, Αβραάμ (75′ Μαρκόσκι), Ζντραφκόφσκι, Τόρες, Κάρλος

Κίτρινες: Γκέντσογλου  / Γκοντάλ, Γκαστανιάγκα