8-1 το φιλικό με Καρμιώτισσα

Σε φιλικό αγώνα που έγινε (ακόμα μια φορά) με τη Καρμιώτισσα σήμερα το μεσημέρι, η ομάδα μας νίκησε με 8-1.  Το σκορ άνοιξε ο Αγκάνοβιτς για την ΑΕΛ και έπειτα το 2-0 έγραψε ο Σχρανζ. Η Καρμιώτισσα μείωσε σε 2-1 με τον Σταμάτη Πάντο. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Με την επανέναρξη του αγώνα ο Μιχάλης Κωνσταντινίδης έκανε το 3-1.Τον δείκτη του σκορ σε 4-1 ανέβασε ο Αγκάνοβιτς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ενώ στο 69ο λεπτό τη σκυτάλη πήρε ο Χουράδο ο οποίος έκανε το 5-1. Το 6-1 ήρθε δύο λεπτά αργότερα (71′) με τον Σπύρου ενώ το 7-1 από τον Φραγκούδη στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Χουράδο στο 89ο λεπτο διαμορφώνοντας το τελικό 8-1.

Η εντεκάδα της ΑΕΛ: Κεραυνός, Φραντζής (Σπύρου 58′), Γκοντάλ (Σαββίδης 58′), Μιχαήλ (Δ. Αβραάμ 46′), Νιλς (Ανδρέου 46′), Φιντέλις (Αντάμοβιτς 63′), Γκαστανιάγα (Καψός 58′), Σίλβα (Ντα Σίλβα 63′), Κωνσταντινίδης (Χουράδο 63′), Αγκάνοβιτς (Φραγκούδης 63′), Σχρανζ (Παπαδόπουλος 58′).