Ήττα με 5-4 από την Ανόρθωση

Η ομάδα Φουτσαλ αν και το πάλεψε κόντρα στην Ανόρθωση εκτός έδρας τελικά δέχτηκε την ήττα με 5-4 στο δραματικό παιχνίδι. Πριν συμπληρωθούν τα 10 λεπτά η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 2-0 ενώ από εκεί και πέρα η ΑΕΛ ανέβηκε και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του αντιπάλου ισοφάρισε σε 2-2.

Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό καθώς πριν από τη συμπλήρωση τη πρώτου ημιχρόνου ο αντίπαλος πήρε εκ νέου προβάδισμα 2 τερμάτων και έκανε το 4-2. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Ανόρθωση πέτυχε και 5ο τέρμα απλοποιώντας τα πράγματα. Από εκεί και πέρα η ΑΕΛ άρχισε να αγωνίζεται με flying goalkeeper, και να βάζει δύσκολα στον αντίπαλο. Ως εκ τούτου μείωσε σε 5-4. Η ομάδα μας έχασε και πέναλτι όπως επίσης και η Ανόρθωση.