Βρέθηκε πίσω αλλά το γύρισε δείχνοντας χαραχτήρα!

Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας έδειχνε να δυσκολεύεται στον επιθετικό τομέα και έχοντας κάνει αρκετά αμυντικά λάθη, κατάφερε να μαζέψει τα κομμάτια της, να συγκεντρωθεί και να φέρει τα πάνω κάτω ανατρέποντας το 2-1 της Δόξας σε 3-4.

Η ομάδα μας με τη νίκη της έφτασε στην 5η εκτός έδρας νίκη και τους 31 βαθμούς  που την κρατούν στην κορυφή.

Πολύ κινητικός ο Μακρής που πέτυχε τα πρώτα του δυο γκολ αλλά και πολύ ορεξάτοι οι Μαρκόσκι και Σίλβα που πέρασαν ως αλλαγή και άλλαξαν την ροή του παιχνιδιού και ως εκτούτου και το τελικό αποτέλεσμα.

Πιο αναλυτικά:

Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς αφού μόλις στο 7′ κατάφερε να βρει δίκτυα με τον Χουράδο μετά από ωράια μπαλιά του Χάρη Κυριάκου.

Στη συνέχεια και μόλις 5 λεπτά αργότερα, στο 12ο λεπτό η Δόξα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Λουις Κάρλος που εκμεταλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα μας, έφυγε

Απ’ εκεί και έπειτα η ομάδα μας έχασε το κέντρο θέτοντας τον εαυτό της αδύναμο να επιτεθεί οργανωμένα μπροστά και το ημίχορνο να κυλά χωρίς πολλές φάσεις.

Η επανάληψη ήταν εντελώς διαφορετική, με περισσότερα γκολ και  για τις δυο ομάδες προερχόμενα από κακές άμυνες.  Η άμυνα μας πάλι πιάστηκε στον ύπνο και στο 62′ έδωσε την ευκαιρία στη Δόξα να κάνε το 2-1 και να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Στη συνέχεια πίεσε, ανέβηκε και μέσα σε ένα δίλεπτο έφερε τα πάνω κάτω κάνοντας το 2-3 σκοράροντας δυο γκολ με τον Μακρή στο 69′ και στο 71′, ο οποίος και στις δυο περιπτώσεις δέχθηκε ασσίστ από ποδοσφαιριστή προερχόμενο από τον πάγκο, Μαρκόσκι και Λεάντρο Σίλβα αντίστοιχα.

Η ομάδα μας έκανε το 2-4 με γκολ του Λαφράνς ενώ η Δόξα μείωσε με απευθείας κτύπημα φάουλ του Μιτρέα στο 81′ με αποτέλεσμα η ομάδα μας να φτάσει στην ολοκληρωτική ανατροπή και το τρίποντο.

Αρχική ενδεκάδα: Βοζίνια, Α.Τεξειρα, Τζούνιορ, Νταβόρ (70′ Λεάντρο Σίλβα), Λαφράνς, Μακρής, Χουράδο (77′ Καστανάγια), Αντάμοβιτς, Ρομάν (60′ Μαρκόσκι), Κυριάκου, N. Τεξέιρα

Κάρτες: Ασαμόα, Χατζηβασίλης, Τίνκου / Νταβόρ, Λαφράνς