‘Έχασε στο ντέρμπι

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε στο ντέρμπι πετόσφαιρας η γυναικεία μας ομάδα. Οι αντίπαλες παίκτριες ήταν πολύ καλές και στο δεύτερο σετ με συνέπεια να επιβληθούν με 25-19 και να πάρουν γερό προβάδισμα για τη νίκη με το υπέρ τους 2-0 στο σκορ.

Το Λεμεσιανό ντέρμπι «άναψε» στο τρίτο σετ αφού οι παίκτριες του Σέρβου προπονητή της Robo Markets ΑΕΛ Βέσκο Ιβάνοβιτς αντέδρασαν και κέρδισαν το σετ με 25-20 μειώνοντας σε ένα πολύ κλειστό αγώνα σε 2-1.

Η ομάδα του Απόλλωνα επέστρεψε στο τέταρτο σετ και μετά από ένα πολύ ωραίο αγώνα κέρδισε με 25-23 και πανηγύρισε τη νίκη στο πρώτο Λεμεσιανό ντέρμπι της χρονιάς με 3-1 σετ.

Robo Markets ΑΕΛ(Β. ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ): Σπύρου, Ζελένοβιτς, Πεχλιβάνη, Μάγκντιτς,Κχαταρασβίλι, Παύλου – Λίμπερο: Στεφάνου. – Αλλαγές: Σιάγα ,Κωνσταντίνου, Οικονομίδου, Κατσουνωτού.