Νίκη με 0-5 – Από εκτός πλάνων έριξε τέσσερα!

Νικηφόρο ήταν το φιλικό της ομάδας μας και με την Καρμιώτισσα σήμερα το απόγευμα στα Πάνω Πολεμίδια.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Μάριος Ηλία στο 34′ ο οποίος συνέχισε ακάθεκτος σκοράροντας ένα ακόμη πριν τη λήξη του Α’ ημιχρόνου ενώ και στο 54′ έκανε το χατ-τρίκ και το 0-3 για την ΑΕΛ μας.

Ο Ρομάν έκανε στο 61′ το 0-4 ενω ο Μάριος Ηλία στο 86′ σκόραρε το 4ο του γκολ και γράφοντας το τελικό 0-5.

Ο νεαρός έβγαζε φωτιές στο παιχνίδι και αν αναλογιστεί κανείς πως αυτός ο ποδοσφαιριστής μαζί με το Γιάννη Μαύρου πήραν ελάχιστες ευκαιρίες την περσινή περίοδο ενώ φέτος και οι 2 τέθηκαν εκτός πλάνων με τον πρώτο να επιστρέφει τελευταία στιγμή μετά την πώληση του Τεξέιρα στην Μορειρένσε!!!!

Αρχική Εντεκάδα: Πρόσεκ, Χ. Κυριάκου, Ράσο, Α. Τεϊσέϊρα, Μιχαηλίδης, Φιντέλις Ιρένε, Αντάμοβιτς, Ρομάν, Μαρκόσκι, Μ. Ηλία, Πεχλιβάνης

Ο Μάρκος Μουστάκης πήρε τη θέση του Φιντέλις Ιρένε μετά από αναγκαστική αλλαγή αφού Ο Νιγηριανός ένιωσε ενοχλήσεις.

Tο δεύτερο ημίχρονο Μαρκόσκι και Μιχαηλίδης πέρασαν εκτός και τη θέση τους πήραν οι Παντελή και Γερολέμου.