Δυστυχώς χάθηκε το πρωτάθλημα!

Με την τρίτη ήττα της η γυναικεία καλαθοσφαιρική μας ομάδα παραχώρησε τον τίτλο τιυ πρωταθλήματος στον Κεραυνό.  Ο αγώνας κρίθηκε στο πέμπτο παιχνίδι της σειράς όπου ο Κεραυνός το πήρε με 51-43.

Μπορεί τα αρχικά στάδια του αγώνα να ήταν αμφίρροπα όμως στη συνέχεια και μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ με 33-14.

Στην επανάληψη έγινε μια μεγάλη προσπάθεια να ισορροπήσουμε το παιχνίδι με διάθεση βα μειώσουμε.

Το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε τον Κεραυνό να προηγείται με 42-25.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έπαιξε όλα για όλα και μείωσε αρκετά το σκορ όμως δεν κατάφερε  να φτάσει στην πολυπόθητη ανατροπή.

Κορυφαίες του αγώνα ήταν η Χαρά Ρουσσάκη με 16 πόντους (4 τρίποντα) και Σοφία Θεολόγου με 15 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-6, 33-14, 42-25, 51-43