Λυτρωτής ο Αλνταΐρ!

Δυναμικά ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα μας κόντρα στην Δόξα Κατωκοπιάς για την 3 αγωνιστική του πρωταθλήματος κερδίζοντας με 1-0,αφού πριν ολοκληρωθεί το δεύτερο λεπτό του αγώνα,ο Μάριος Νικολάου επιχείρησε σουτ από το ύψος της περιοχής όπου ανάγκασε το  τερματοφύλακα της Δόξας να διώξει σε κόρνερ,λίγο αργότερα στο θο λεπτό απάντησε και η ομάδα της Δόξας όπου ο Κένιντι με σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.

Στη συνέχεια ακολούθησαν δύο δοκάρια μέσα σε τρία λεπτά,όπου η Δόξα έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 20ο λεπτό με τον Ζατλ,λίγο έξω από την περιοχή έπιασε ένα δυνατό σουτ όπου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι,τρία λεπτά μετά ο Σοάρες εκτέλεσε απευθείας φάουλ από πλάγια  λίγο έξω από την περιοχή όμως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι έφυγε έξω.

Στο 25ο λεπτό η ομάδα μας είχε την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Μπενίτες όταν ο Σασί έστειλε την μπάλα παράλληλα στην περιοχή από την δεξιά πλευρά όπου βρισκόταν ο Μπενίτες και με απευθείας σουτ δεν βρήκε στόχο.

Φτάνοντας στο 40ο λεπτό η ομάδα μας είχε ακόμα μια ευκαιρία όπου ήταν και η τελευταία για το πρώτο ημίχρονο με τον Σασί όπου με  προβολή στέλνει την μπάλα άουτ μετά από σέντρα του Μπενίτεθ από αριστερά.

Στο δεύτερ ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε με την πρόθεση να δημιουργήσει προβλήματα στην  άμυνα της Δόξας όμως η φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 54ο λεπτό με τον Κάρλος που βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή του τερματοφύλακα της ομάδας μας Βοζίνια έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Ένα λεπτό μετά, ο Μπενίτες με απευθείας εκτέλεση φάουλ είδε τον τερματοφύλακα της Δόξας Γκρεμσλ να αποκρούει σε κόρνερ,στη συνεχεια στο 57ο λεπτό ο Αρουαμπαρένα δέχτηκε την πάσα από τον Μπενίτες όμως για κακή τύχη το σουτ του μέσα από την περιοχή σταμάτησε στον Γκρεμσλ.

Στο 69o λεπτό ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Βοζίνια  κάνει σωτήρια επέμβαση όταν ο Κιφουεντί έφυγε στην κόντρα και από πλεονεκτική θέση σούταρε.

Το Γκολ ήρθε στο 79ο λεπτό όταν Ο Αλνταϊρ άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ , η μπάλα έμεινε στην περιοχή μετά από παράλληλη σέντρα του Αρτούρ έγινε το 1-0.

Στο 80o λεπτό ο Ντόσα παρολίγον να κάνει το αυτογκόλ όταν έστειλε με πισινή κεφαλια προς το τερματοφύλακα της ομάδας μας Βοζίνια όπου έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 93o λεπτό ο Λεόνσο μετά από κεφαλια η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Γκρεμσλ , όπου μένει και το τελικό σκορ 1-0.

ΑΕΛ: Βοζίνια, Τζούνιορ, Λαφράνς, Αβραάμ, Αϊρόσα, Σοάρες, Νικολάου (63΄ Άρθουρ) Σίλβα (75΄ Λεόνκο) Μπενίτες, Σάσι (57΄ Αλνταϊρ) Αρουαμπαρένα.

Δόξα: Γκρεμσλ, Σισοκό (67΄ Πουτζιουρής) Μουχτάρης, Ρεδόνδο, Λουίς Κάρλος, Κένεντι, Πίντο, Ασαμόα, Ιωάννου (46΄Κιφουεντί) Ζατλ (46΄ Νιούτον) Ενινφούλ

Κίτρινες: Μπενίτες, Λαφράνς/Κάρλος

Διαιτητής: Μασιάς Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ξενοφώντος Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Αναστασίου Γιάννης
Παρατηρητής Διαιτησίας: Αργυρού Μιχάλης