Τριάρα στον Ερμή

Τη νίκη με 3-1 πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στον Ερμή σήμερα το απόγευμα στο Τσίρειο Στάδιο σε αγώνα για την 5η αγωνιστική των PlayOffs.  Η ομάδα μας ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη και δίκαια πήρε το τρίποντο που την κρατά στην κορυφή του Β’ γκρούπ.

Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα, είχε την κατοχή της μπάλας δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει τον δείκτη του σκορ πέρα του 1-0 με το οποίο πήγε στα αποδυτήρια για τη 15άλεπτη ανάπαυση.  Το γκολ πέτυχε ο Μέσκα με αριστοτεχνικό πλασέ εκτός περιοχής.

Δυο κλασσικές ευκαιρίες έχασε ο Αρκάδιους Πίεχ, ουτε ο ίδιος πίστευε τι έχασε που πήγε στον πάγκο και είπε στον προπονητή του ”Δεν πιστεύω τι έχασα”.

Στην επανάληψη, ένα δεκάλεπτο χρειάστηκε για την ομάδα μας να διπλασιάσει τα τέρματα της με όμορφη προσπάθεια του Σαρδινέρο που πέτυχε το 9ο τέρμα του.  Σκόρερ χρήστηκε για πρώτη φορά ο Κυριάκου που ήταν αρκετά θετικός στον σημειρνό αγώνα και έκανε το 3-0.

Για τον Ερμή μείωσε ο Μαγέλε σε 3-1 στο 89′.

*Με σφίξιμο στο δικέφαλο αποχώρησε ο Αντράντε, τη θέση του πήρε το Στεπάνοβιτς.

**Πρώτη συμμετοχή για τον μικρό Γερολέμου με την ομάδα των αντρών που αντικατέστησε τον Αγκάνοβιτς στο 83′.

***Δεν κατάφερε να φτάσει τους Ράουφμαν και Βασκονσέλος ο Αρκάδιους Πίεχ που έχασε απίστευτες ευκαιρίες, είχε ένα ακυρωθέν τέρμα και ένα δοκάρι.

Αρχική ενδεκάδα: Nτεγκρά, Αιρόσα, Κυριάκου, Αντράντε (38′ Στεπάνοβιτς), Σοάρες, Ρομπέρ, Κουταντέρ, Μεσκά (Φράγκος 80′), Αγκάνοβιτς (83′ Γερολέμου), Σαρδινέρο, Πίεχ.

Κάρτες: / Xριστοφή, Ντονγ