Ισοπαλία στο Παφιακό

Τον ένα βαθμό ισοπαλίας αποκόμισε η ομάδα μας στον αγώνα με την Πάφο F.C στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής των play offs στο Β’ γκρούπ.  Αυτή η ισοπαλία αφήνει την ομάδα μας στην πρώτη θέση του γκρουπ με 39 βαθμούς.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε ανώτερη από την αντίπαλο της και δίκαια πήρε προβάδισμα στο σκορ, η Πάφος απείλησε μόνο σε δυο περιπτώσεις με άστοχα σουτ.

Υπήρχε καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές τελικές προσπάθειες από πλευράς της ομάδας μας.

Στο 11ο λεπτό ο Αρκάδιους Πίεχ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την όμορφη μπαλιά από αριστερά του Σαρδινέρο και άνοιξε το σκορ με το 0-1 να παραμένει μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ωστόσο η ομάδα μας έδωσε χώρο στην αντίπαλη ομάδα με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 62′, γενικά έγιναν περισσότερες ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο ενώ προς τα τελευταία στάδια του παιχνιδιού ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με την Πάφο να χάνει κάποιες σημαντικές ευκαιρίες για ανατροπή.

Aρχική ενδεκάδα: Ντεγκρά, Αιρόσα, Ρομπέρ, Κυριάκου, Αντράντε, Κουταντέρ, Στεπάνοβιτς (56′ Σοάρες), Αγκάνοβιτς (78′ Οχένε), Μέσκα, Σαρδινέρο (88′ Φέλτσερ), Πίεχ

Κάρτες: Ματούκου, Άλμπα, Oκόγιε, Ιωάννου, Γκρετς / Στεπάνοβιτς, Aιρόσα, Οχένε