Δηλώσεις Μ.Χαβού “Χρειαζόμαστε πολλή δουλειά”

Διαβάστε τις δηλώσεις του προπονητή της ομάδας, Μάκη Χαβού, μετά την ήττα με 2-1 από τη Δόξα Κατοκοπιάς:

“O πρώτος κανόνας για να παίξεις ποδόσφαιρο χρειάζετε τρέξιμο και πάθος για τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήρθαμε στο γήπεδο, ήρθαμε για βόλτα στη Λευκωσία. Ο αντίπαλος ήταν καλύτερος και δίκαια προηγήθηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν, μπήκαμε καλά στο παιχνίδι αλλάξαμε μερικά πράγματα στο σχηματισμό μας βοήθησε και η είσοδος του Νιάνγκ. Θεωρώ ότι ισοφαρήσαμε και εκεί που όλοι έβλεπαν με καθαρό μυαλό το παιχνίδι φάγαμε τη κόκκινη κάρτα, δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ και το παιχνίδι τελείωσε εκεί.

Είναι ευτυχία το γεγονός ότι έχουμε διακοπή γιατί η ομάδα χρειάζετε πάρα πάρα πολύ δουλειά. Συγχαρητήρια στον αντίπαλο και στον αντίπαλο προπονητή.”