LIVE: ΑΕΛ – Εθνικός Άχνας (19:00)

Συντονιστείτε με το Lions-Radio για την Live μετάδοση του ΑΕΛ – Εθικός Άχνας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του παγκυπρίου πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ξεκινά στις 19:00 στο Τσίρειο στάδιο και ως γνωστό το κάτω διάζωμα θα παραμείνει κλειστό λόγω τιμωρίας.

Η 11 άδα που επέλεξε ο Ιβάηλο Πέτεφ για σήμερα:

Ρομέρο – Καρλίτος,Εντμάρ,Σιέλης,Καντού – Ντιαλό, Νικολάου, Μπαρσέλος – Ταγκμπατζουμί, Σαρδινέρο και Γκιγκίεβιτς.

-Ξεκίνημα στο παιχνίδι

5‘ Μουδιασμένα ξεκίνησε η ομάδα μας στα πρώτα 5 λεπτά.

10‘ ΠΕΝΑΛΤΥ για την ομάδα μας ο Ταγκμπατζουμί έφυγε μόνος και ανετράπη από τον τερματοφύλακα του Εθνικού.

-11′ ΓΚΟΛ!! Εκτέλεσε το πέναλτυ ο Καντού, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και με δεύτερη προσπάθεια ο ίδιος ποδοσφαιριστής πετυγχαίνει το 1-0

21‘ Πέναλτυ για τον Εθνικό αυτή τη φορά

22Γκολ. 1-1 για τον Εθνικό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Πιντσέλι

25Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μπεμπέ παίρνει τη θέση του Μπαρσέλος.

31‘ Σκληρό φάουλ στον Γκιγκίεβιτς δεν δίνει τίποτα ο διαιτήτης.

34‘ Κίτρινη κάρτα στον Ταγκμπατζουμί για διαμαρτυρία με πολύ μεγάλη ευκολία

41‘ Όμορφος συνδυασμός από την ομάδα μας ο Εντμάρ έβλαλε την σέντρα όμως η κεφαλιά του Σαρδινέρο έφυγε ψηλά.

-45+’ Στις καθυστερήσεις μετά από σέντρα ο Γκιγκίεβιτς πήρε το κεφάλι,η μπάλα όμως έφυγε έξω.

Τέλος ημιχρόνου με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1

Ξεκίνημα δευτέρου ημίχρονου στο παιχνίδι.

55‘ Συνεχίζει να προβληματίζει η ομάδα μας με τον Εθνικό να απειλά σε 1-2 φάσεις.

57‘ Κάθετη μπαλιά από Μπεμπέ ο Ταγκμπατζουμί από τα πλάγια πλασάρει αλλά η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

-58′ ΓΚΟΛ! Ο Γκιγκίεβιτς πήρε το κεφάλι μετά από μπαλιά του Ταγκμπατζουμί και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

67‘ Όμορφος συνδυασμός ο Εντμάρ έφυγε μόνος αλλά ο τερματοφύλακας του Εθνικού μπλόκαρε το σουτ του

70‘ Ελαφρώς καλύτερη η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 53% η κατοχή για την ομάδα μας.

79‘ Κλασσική ευκαιρία από τον Γκιγκίεβιτς ο οποίος μόνος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

-81′ Αλλαγή: Ελευθερίου στη θέση του Σαρδινέρο

86‘ Αλλαγή: Ντανιελζίνιο στη θέση του Γκιγκίεβιτς

88‘ Ακόμη μια έυκολη κάρτα στον Ρομέρο

89‘ ΓΚΟΛ! 2-2 από τον ισοφαρίζει ο Εθνικός. Δύκολα τα πράγματα για την ομάδα μας